fbpx

Mis on tervise tasakaalus hoidmise kunst – Ayurveda?

Mis on tervise tasakaalus hoidmise kunst – Ayurveda?

Ayurveda – sanskriti keelest tõlgituna on see eluteadus (ayur – elu, veda – teadus).
Iidne India teadmistesüsteem tähendab looduse ning oma meele ja kehaga kooskõlas elamist – see juhatab meid õnneliku ja harmoonias elu juurde. Tervislikku elustiili toetab enda kehatüübi jaoks sobiv toitumine, õigel ajal magama minemine, jooga, emotsioonide ja mõtete tasakaalus hoidmine ning õiges koguses vedeliku hoidmine kehas erinevas kliimas ja aastaajas jm.
Kui võrrelda Lääne meditsiini Ayurvedaga, siis Lääne meditsiini tugevus on efektiivne valu vähendamisel, kuid nõrgemaks pooleks pikaajalised haiguseisundid, mis tulenevad valest toitumisest ja elustiilist (rasvumine, stress, seedehäired, ekseem, psoriaas), kus ei keskenduta ennetamisele.
Ayurveda alternatiivne meditsiin on kemikaalivaba ja kasutab ainult looduslikke ravimeetodeid. Ayurveda pöörab rohkem tähelepanu haiguste ennetamisele ning eesmärk on pakkuda suurt leevendust ja paremat haigustega toimetulekut, mis parandab inimese elukvaliteeti. Sellepärast on Ayurveda muutunud kogu maailmas paljude inimeste ravieelistuseks.
Ayurveda usub, et haiguste algpõhjused tulenevad ebafunktsionaalsest seedetulest, mis asub peamiselt maos ja soolestikus, aga ka kudedes ja meeles. Inimesed jäävad haigeks kui neil on võimetus toitu, mõtteid ja muljeid seedida.
Kui inimene kannatab tasakaalutuse all, siis Ayurveda põhiprintsiipe jälgides on võimalik meil haigustest vabaneda või need kontrolli alla saada. Peamiselt siis taimseid preparaate kasutades, joogat praktiseerides, universumi 5 elementi (maa, vesi, tuli, õhk ja eeter) enda kehas märgates ning kolme kehatüüpi ehk doshat (vata, pitta, kapha) tasakaalus hoides.
Doshad on keha tugisambad. Kolm doshat ehk kehatüüpi eksisteerivad meis kõigis, kuid erineval määral. Kui doshad (vata, pitta ja kapha) on meis tasakaalus, siis oleme elujõulised, kui mitte, siis võivad tekkida ajajooksul haigused.
Ayurveda tõdeb, et saavutad tervisliku eluviisi siis, kui keha, vaim ja hing on ideaalses tasakaalus.
Hing on muutustest puutumatu, keha ja vaim on aga tihedalt seotud. Seega meie kehas ei esine haigusi, mis ei mõjuta meelt ja vastupidi – kui haigus on sinu vaimus, võivad vallanduda sümptomid ka füüsilises kehas.
Ayurveda usub, et saame oma keha kaitsta läbi metallide ja vääriskivide kasutamise, kuna metallid sisaldavad tohutut tervistavat energiat.
Yoga Namaste e-poes on näiteks müügil mitmeid vasematerjalist tooteid nagu keelepuhastaja, vaskpudel ja vasest tops. Vask on looduslik ja tõhus antioksüdant, mis tugevdab immuunsussüsteemi, tõstab energiataset, aitab parandada ainevahetust, kiirendada haavade paranemist ja teha veel palju head meie tervise jaoks. Kuid väga oluline on vasktoodete eest ka õigesti hoolt kanda ja neid puhastada, et vase mõju säiliks.
Ayurveda eluteadus on väga sügav ja see info, mis siin blogipostituses sinuni toon on väike osa kogu sellest süsteemist. Põhjalikumat informatsiooni Ayrveda kohta saad edaspidi infot ka minu postitustest ja korraldavatest töötubadest, mille kuupäevad on varsti ka kodulehel üleval.
Namaste 🙏🏻

Vali järgmine blogipostitus, mida lugeda:

2023-03-08T10:56:53+02:00

Title

Go to Top