fbpx

7 põhjust, miks praktiseerida hommikujoogat!

7 põhjust, miks praktiseerida hommikujoogat!

Hommik on päeva algus, uus võimalus ja aeg, mil saame seada tooni terveks päevaks. Hommikurutiinil võib olla suur mõju meie üldisele heaolule ning hommikujooga on üks suurepärane viis päeva positiivselt alustada.
See on praktika, mis ühendab endas füüsilisi harjutusi, hingamistehnikaid ja meditatsiooni, et luua harmoonia keha ja vaimu vahel. See on suurepärane aeg iseendale, kus saame keskenduda hetkele ja luua sideme oma sisemise minaga enne algava päeva saginat.
Kuid mis teeb hommikujooga eriliseks? Siin on sulle 7 põhjust, mida see sinu kehale ja meelele pakkuda saab:
1. Hommikune joogapraktika aitab äratada ja aktiveerida keha, läbi mille vabaneme kangusest ja jäikusest, mis öösel võib tekkida. Joogaasendid aitavad suurendada liikuvust ja painduvust ning valmistavad meie keha ette algava päeva füüsilisteks väljakutseteks.
2. Energia ja elujõu tõstmine – joogaasendid, hingamistehnikad ja keha täielik lõdvestamine aitavad suurendada energiataset ja elujõudu ning luua motivatsiooni algavaks päevaks.
3. Aitab parandada vereringet, ainevahetust ning üldist kehahoiakut. Joogaasendid tugevdavad erinevaid lihasgruppe, toetavad liigeste stabiilsust ning arendavad koordinatsiooni. Läbi pideva jooga praktiseerimise võime vabaneda nt seljavalust, jääkainetest meie kehas ja tekkinud ülepingetest lihastes.
4. Vähendab stressi ja ärevust – läbi teadliku hingamise aitad tasakaalustada närvisüsteemi. Lisaks eelnevale aitad erinevate hingamispraktikatega luua ka rahuliku ning selgemate mõtetega meeleseisundi.
5. Parandab keskendumisvõimet – hommikuti joogat praktiseerides aitad luua paremat fookust algavaks päevaks.
6. Võimalus võtta aeg iseendale. See on rahulolu loov ja toetav aeg, mis aitab hoida tugevat ja positiivset suhet iseendaga. Pidevalt joogat praktiseerides, saab hommikuti luua teadliku meeleseisundi, mis toetab paremat vaimset heaolu kogu päeva vältel.
7. Hommikune joogapraktika aitab tuua rutiini ja struktuuri sinu päevale luues tervislikke harjumusi ning toetades regulaarset ja tasakaalustatud elustiili.
Kokkuvõtteks annab hommikujooga tervisliku ja toetava alguse päevale. Kui tunned, et soovid enda hommikutesse muutust ja tahad päeva alustada positiivse laenguga, siis kindlasti vaata meie tunniplaani ja pane ennast kirja – https://bit.ly/YN_Tunniplaan
Mina ootan sind! Namaste 🙏🏻

Vali järgmine blogipostitus, mida lugeda:

2023-06-20T10:39:34+03:00

Title

Go to Top