fbpx

Tulsi tee – miks see hea on?

Tulsi tee – miks see hea on?

Tulsi on ravimtaim ja tuntud ka kui Püha basiilik, mida on Indias kasutatud oma raviomaduste tõttu tuhandeid aastaid. Kõige populaarsem viis selle ürdi tarbimiseks on Tulsi tee joomine. Teed valmistatakse sarnaselt piparmünditeele, kus lehti leotatakse kuumas vees, mis annab sellele kollase värvuse ja hea maitse.
Eelkõige on Tulsi tee tuntud stressi leevendavate omaduste poolest, sest tee sisaldab endas adaptogeene, mis on looduslikud ained ja aitavad kehal stressiga kohaneda. Lisaks aitab selle joomine reguleerida kortisooli taset kehas, mis on stressiga seotud hormoon. Kui seda regulaarselt tarbida, siis Tulsi tee võib aidata tunda end lõdvestunult ja rahulikumalt ning võib samuti parandada ka vaimset heaolu.
Tulsi teel on ka immuunsust tugevdavad omadused, sisaldades antioksüdante, mis aitavad kaitsta keha vabade radikaalide põhjustatud kahjustuste eest. Vabad radikaalid võivad põhjustada kroonilisi haigusi nagu vähk ja südamehaigused, kuid pidev tee joomine võib aidata neid haigusi ära hoida, kaitstes keha kahjustuste eest.
Lisaks stressi leevendavatele ja immuunsust tugevdavatele omadustele on Tulsi tee tuntud ka põletikuvastaste omaduste poolest. Krooniline põletik, mis tekib vigastuse või infektsiooni tagajärjel võib põhjustada mitmesuguseid terviseprobleeme – sealhulgas artriiti, diabeeti ja südamehaigusi. Kuna Tulsi tees on kasulikud ühendid, mis aitab põletikku kehas vähendada ning kroonilisi haigusi vältida, siis selle tarbimine võiks olla kindlasti sinu üks igapäevane osa.
Mitmed allikad on kinnitanud, et pidev tee joomine on kasulik ka seedimist soodustavate omaduste poolest, sest tee sisaldab ühendeid, mis võivad aidata väljutada toksiine ja soodustada puhastusprotsesse. Tulsi tee joomine pärast sööki võib aidata vähendada puhitustunnet, gaaside teket ja kõhukinnisust, samuti võib see aidata parandada toitainete imendumist kehasse.
Kokkuvõtteks võib öelda, et Tulsi tee on energiat andev, maitsev ja tervislik jook, mida on Indias selle raviomaduste tõttu kasutatud juba sajandeid. Tee joomine aitab leevendada stressi, tugevdada immuunsüsteemi, vähendada põletikku kehas ja aidata kaasa seedeprotsessidele.
Kui sa otsid loomulikku viisi oma üldise tervise ja heaolu parandamiseks, siis kindlasti tasub Tulsi teed proovida. Kõige kiirem viis selle leidmiseks on Yoga Namaste e-poest: https://yoganamaste.ee/toode/tulsi-original-tee-100g/

Vali järgmine blogipostitus, mida lugeda:

2023-03-27T14:30:33+03:00

Title

Go to Top