Kui tunned, et soovid praktiseerida joogat regulaarselt oma igas päevas, siis siin on mõned näited, kuidas seda teha.
*Pane paika oma eesmärk, miks sa soovid joogat oma igapäeva ellu.
Mõtle miks sa soovid seda oma ellu? Olgu see eesmärk kas või lihtsalt oma kehale head teha. Kui on eesmärk, on lihtsam hoida ennast motiveerituna.
*Praktiseeri alguses vähem aega.
Alustuseks praktiseeri joogat umbes 10-15min päevas. See aeg ei ole liiga pikk, et end motiveerida. Püüa oma igat joogatundi nautida.
*Teadvusta, miks sa seda teed.
Püüa endale regulaarselt meelde tuletada, miks sa joogat oma igapäeva ellu soovid ning mis on selle eelised.
*Ole kannatlik oma uue harjumuse loomisel.
Mõnel võtab aega uue harjumuse loomiseks umbes 20 päeva, teisel 2 kuud. Me kõik oleme erinevad ja harjumuse kujundamiseks kuluv aeg on samuti kõigil erinev. Ole lihtsalt kannatlik, võta üks päev korraga.
*Vali täiuslikkuse asemel järjepidevus.
Kui mõni päev jääb jooga praktiseerimine vahele, siis ära kohe karista ennast ega anna alla. Iga päev on uus võimalus jätkata ja liikuda lähemale oma uuel teel.
*Ära jäta endale palju aega otsustamiseks.
Kõige parem on alustada oma päeva joogaga. Selleks on sul vaja ärgata kõigest 15-20 min varem üles. Kui paned eelmisel õhtul joogamati valmis ja otsid õhtul sobiva online- tunni välja, siis aitad samuti muuta oma uut harjumust kergemini igapäeva.. Hommikuse praktiseerimise juures on veel hea see, et ei ole vaja riideid vahetada- tuduriided on selleks väga head.
*Loo endale kodus mõnus/õdus õhkkond.
Kodus saad ise luua endale sobiva õhkkonna. Põleta küünlaid, viirukeid, pane mängima rahustav muusika. Võimalusel loo endale väike jooganurk, kuhu saad soovi korral praktiseerima minna.
* Loo hea rutiin.
Kuna jooga asendeid soovitatakse teha üldiselt tühja kõhuga või minimaalselt 2 tundi peale sööki, siis leia vastavalt sellele omale sobiv aeg. Head variandid oleksid hommikuti peale ärkamist või õhtuti vähemalt 2 tundi peale õhtusööki. Võibolla on sul võimalus praktiseerida joogat ka tööajal, puhkepausil.
*Shavasana ja selle eelised.
Lõpeta iga jooga tund Shavasanas ehk selili lamades. On oluline lõõgastuda alati peale igat joogatundi, kuna sinu närvisüsteem vajab praktika käigus saadud eeliste omastamiseks veidi rohkem aeg. Lisaks aitab see asend lõdvestada füüsise, tasakaalustada närvisüsteemi, tõsta keha teadlikkust ning peale täielikku lõdvestumist saab kogu keha hakata ennast tervendama.
Said häid mõtteid ning soovid kohe alustada? Registreeri ennast Yoga Namaste online programmi juba täna ning alusta joogatamisega nüüd kohe.