Miks on inimestel hirm joogatundi tulla? Põhjuseid võib olla mitmeid, mis takistavad just seda esimest sammu tegemast. Alustada tuleks selle teadvustamisest, miks Sa seda kardada, hinda seda olukorda ning leia parim lahendus. Tõime siin välja kuus punkti, millest võid leida ka enda murekoha ning julgustuse tulla joogat proovima:
-
Arvatakse, et jooga on kindlale vanuserühmale. Aga joogaga alustamiseks ei ole kunagi liiga hilja. Jooga ei sea vanusepiiri ja isegi kõrgemas eas jooga harrastajad saavad parandada enda elustiili ja vaimset seisundit.
-
Me ei tunne ennast piisavalt võimekana tunnis osalema (nt puusa-või põlvevigastused). Oluline on aga teada – jooga lõppeb seal, kus algab ebamugavustunne. Õpetaja, kes joogatundi läbi viib julgustab enda keha kuulama, mitte endale liiga tegema ja mitte end teistega võrdlema.
-
Kardetakse teiste hinnanguid. Meil on ettekujutus, et joogas on vaja suurepärast painduvust ja muid häid kehalisi võimeid. Selline eelarvamus on vale. Seda ei oota Sinult ei õpetaja ega teised tunnis viibijad. Joogaruumis luuakse tingimusteta energia.
-
Hirmu või ebamugavust võib tekitada ka vale või puudulik info, mis joogatundide kohta on levinud. Näiteks valearvamus, et jooga on sport, kus peab väga palju pingutama. Samuti puudub hea info konkreetselt joogatundide kohta, et mis seal täpselt toimub või kuidas on see üles ehitatud.
-
Tihtipeale on tekkinud meil eelarvamus, et jooga on seotud usuga, kuid jooga ei ole usk, jooga ei ole religioon. Jooga seisab küll uskumustel, aga eelkõige usul isiklikusse arengusse.
-
Ei ole piisavalt aega, et minna joogatundi proovima? Kui Sa ei leia enda kodukandis sobivat joogatundi, siis on alati võimalus proovida online joogakavasid, mida saad praktiseerida endale sobival ajal. Ka Yoga Namaste pakub 15 kuni 30 minutilisi online kavasid, mille kohta rohkem infot siit: https://yoganamaste.ee/online-joogatunnid/