fbpx

7 põhjust, miks eelistada jooga eratundi

7 põhjust, miks eelistada jooga eratundi

Jooga populaarsus kasvab iga päevaga ning inimesed otsivad võimalusi sellega tegeleda. Suured grupitunnid on toredad, kuid ei pruugi anda edasi õiget joogaefekti, mida tegelikult inimesed otsivad. Kui sa tunned, et grupitunnid ei anna seda efekti ning see ei ole veel tasakaalu sinu ellu toonud, siis kaalu jooga eratunni võimalust. Privaatsed joogatunnid annavad võimaluse joogaga tegeleda sulle sobivamal ajal ning leida just sinu kehale sobilikud asendid ja venitused. Miks on jooga eratunnid tegelikult nii head? Siin on 7 head põhjust, miks eelistada jooga eratundi.
1. Sul on võimalik turvalises keskkonnas selgeks õppida jooga põhitõed, mida grupitunnis on keerulisem teha. Lisaks nii vähendad vigastuste ohtu ning kaitsed enda keha.
2. Tunne ennast mugavalt ning eneseteadlikumalt. Grupitunnis võib juhtuda, et sa ei saa teiste inimeste kõrval täielikult lõdvestuda ning joogale keskenduda.
Mõned inimesed leiavad, et vaikne ja individuaalne klass on nende jaoks palju mugavam. Seal ei ole kedagi teist läheduses ning sa ei pea muretsema, et ei suuda klassiga samas tempos püsida.
3. Keskendu isiklikele eesmärkidele ja vajadustele. Erinevad inimesed tulevad eratundi erinevatel põhjustel, kuid peamine on eneseareng. Kui sa ei ole kindel, mis on just sulle sobilik või kõige meeldivam, siis sa peaksid proovima kõiki erinevaid joogastiile. Eratunnis hoiad aega kokku ning leiad joogaõpetajaga kohe selle õige ja just sinu kehale sobivad kavad ja asendid.
Räägi oma eraõpetajaga, mida sa soovid, mis on sinu eesmärk joogamaailmas ning kuhu soovid jõuda. Nii saab koostada just sulle spetsiaalse plaani ja kava, mis aitab sul eesmärkideni jõuda. Eraõpetaja saab vajadusel jooksvalt muuta asendeid ja valida just sinu tasemele sobivad asendid, mida hetkel praktiseerida.
4. Paljud inimesed tegelevad joogaga, et maandada ärevust ja stressi. Me kõik teame, kui stressirohke võib mõnikord olla üleüldine sotsiaalne ärevus.
Jooga eratunnis sa ei pea muretsema selle pärast, kes sind vaatab, mida sinust arvatakse või kuidas su joogaoskus nende omaga võrdub.
5. Parenda oma joogaoskusi sulle kindlaks määratud eesmärkidega. Mõned inimesed leiavad, et rühmatunnid ei ole piisavalt väljakutsuvad või ei keskendu piisavalt asenditele, mida soovid parandada/arendada.
Eratunnis saad soovikorral endale individuaalse kava, mis on kohandatud just sinu vajadustele ning just sulle kokku pandud asendite ja venitustega.
6. Vigastused, tervisemured või mõned muud põhjused võivad takistada grupitundides osa võtmast. Me kõik oleme erinevate kehadega, kehaeripäradega. Mõne jaoks võivad vigastused, tervisemured või muud põhjused muutuda grupitunnis ebapraktiliseks ja isegi ohtlikuks.
Eratunnis on joogaõpetaja ainult sinu päralt. Ta jälgib ja tegeleb ainult sinuga ning võtab arvesse sinu tervisemured ning probleemid. See on hea võimalus, kuidas vältida vigastuste tegemist ning kaitsta oma keha.
7. Valmista ennast ette grupitunniks. Paljud soovivad käia eratunnis, kuid teised kasutavad neid ka grupitundide ettevalmistamiseks.
Eratund annab võimaluse viia ennast kurssi jooga algtõdedega ning harjutada juba jooga tunnirutiini. Nii on hiljem märksa lihtsam ühineda jooga grupitunniga.
Kas eratund tekitas huvi? Broneeri oma esimene eratund juba täna ning vaata, mida see sinu kehale ja hingele pakkuda saab! Namaste!

Vali järgmine blogipostitus, mida lugeda:

2023-03-08T10:58:45+02:00

Title

Go to Top